Wiki - návod na použití
  • RSS Feed

Last modified on 7/7/2008 5:12 PM by User.

Tags:

Wiki - návod na použití

WIKI

WIKI je známým a často používaným systémem pro kolektivní práci s dokumenty, v našem případě slouží WIKI zejména pro přípravu technické dokumentace k projektům. Automaticky ukládá historii všech provedených úprav, takže se zpětně dá snadno zjistit, co přesne, kdy a kým bylo v dokumentu změněno. Pokud chcete při každé změně dokumentu jinými oprávněnými osobami dostat uporoznění emailem, stačí kliknout na odkaz pod nadpisem dokumentu.


Zobrazení WIKI dokumentu

Všechny vám dostupné WIKI dokumenty jsou vám k dispozici prostřednictvím menu WIKI, kde uvidíte jejich seznam. Po kliknutí na vybraný dokument ho zobrazíte.


Editace zobrazeného WIKI dokumentu

Pokud máte povoleno do aktuálně zobrazeného WIKI dokumentu psát, můžete tak učinit kliknutím na odkaz Edit v pravém horním rohu obrazovky.Úprava dokumentu

Práce s WIKI editorem je velmi podobná běžným textovým editorům. K dispozici máte nástrojovou lištu, obsahující základní editační nástroje (formát písma, barva textu, pozadí textu, zarovnání, fonty, styly apod.).


K dalším často používaným patří také tyto příkazy:

  • Insert -> link: vloží do textu odkaz na jiný dokument nebo webovou stránku

  • Insert -> table:  vloží do textu tabulku

  • Insert -> picture: vloží do textu obrázek ze souboru uloženého na počítači
  • Insert -> attachment: vloží do textu přílohu - odkaz na stažení jiného souboru

  • Edit -> paste without formatting: vloží text ze schánky, ale bez původního formátování


Uložení provedených změn

Provedené změny můžete uložit kliknutím na ikonku diskety v nástrojové lištěPoté se objeví dialogové okno, kde můžete zadat stručný popis provedených změn (nepovinné) a kliknout na tlačítko Save nebo Save and View.Zatímco Save uloží provedené změny a dovolí vám pokračovat v editaci, Save and View po uložení zobrazí finální náhled dokumentu.

Zobrazení historie změn

Všechny změny provedené v dokumentu se ukádají do historie, kterou si můžete vyvolat kliknutím na odkaz History, nacházející se vedle tlačítka Edit.

Tip:
Chybí vám něco v nápovědě nebo máte dotaz? Piště do diskuse sem.

<- Zpět na úvodní stránku Helpu